Biz Kimiz?

Selda Özkars Yılmaz ve Ertuğrul Yılmaz

Selda Özkars Yılmaz

2012'inin sonunda çok şey değişti benim hayatımda. 2012'de tam 40 yaşımı büyük şoklar, sıfırlayışlar ve yeniden başlangıçlarla karşıladım. Ardından gelenler ise inanın hepsine değerdi. 40 yaşıma gelmeden başlayan uyanış maceram önce UMUT oldu bana, sonra ÇÖZÜM oldu, sonra BOLLUK ve BEREKET oldu. Sonra hepsini birden toplayıp GÜÇ ve GÜVEN oldu, daha önce hiç farkına varmadığım: TESLİMİYETİN GÜCÜ. 40 yaş ve büyük şokların ardından ise AŞK oldu, HUZUR oldu, MUTLULUK oldu. 

Neler mi vardı UYANIŞ maceramda, Transformal Nefes Koçluğu, Eğitmenliğinden EFT'ye, Regresyondan Enerji Temizliğine, Theta Healing'den NLP'ye, Kanallıktan Alistezi/Sarkaç eğitimine, Şamanlıktan Sesle şifaya çok çok eğitim ve öğreti girdi hayatıma. En sonunda da sevgili IŞIK YAZAN Hocam "GERÇEK BEN" ile tanıştırdı beni.

Şimdi isteyen, ihtiyacı olan herkesle paylaşıyorum farkettiklerimi, dilim döndüğünce aktarıyorum. Bazen nefes, bazen ses, bazen sarkaç, bazen regresyon, bazen enerji temizliği ile insanların olumsuz duygularından arınmasına aracı oluyorum. Susmayan sürekli konuşan zihinlerin susmasına... Ve daha da önemlisi duygu ve düşünce katmalarının ardındaki gerçek beni hissettirmeye...

Bu arada bazen de sadece bir şiir okumasıyla kişinin gerçek özünü farketmesine... Dinlemek ister misin?

Bekleriz seni de Beyaz Tüy Farkındalık Merkezimize. 

Selda Özkars Yılmaz

Not: Uyanışımdan önce ne iş mi yapıyordum? Bilkent Üniversitesi Mezunu Bilgisayar Mühendisiyim ben. Başka idari işler de yapıyorum insanları uyandırmaktan arta kalan zamanlarımda. 

Ertuğrul Yılmaz

Ne kadar söylenirse söylesin, kaç kez duyarsanız duyun, kaç kitapta okursanız okuyun, kendiniz deneyimlemedikten sonra anlaşılamayan, anladım sanılıp içselleştirilemeyen, çok klişe gibi görünen söylemlerle ancak anlatabilirim kendimi ve de bu yolculuğa nasıl başladığımı:

“Duygusal mengeneler arasında sıkıldığım, maddi ve manevi yükler altında tam da dibe vurduğum, hayatın anlamı ne diye sorguladığım, yaşıyor muyum yoksa yaşamıyor muyum sorusunu kendime sormaktan korktuğum (daha da başka klişe sözler bulamadım) bir dönemde başladım bu yolculuğa”.

Yolculuğum (çok şükür ki) hala devam ediyor. Geldiğim bu yerden baktığımda;

 • Sorun olarak algıladıklarımın bu yolculuğa başlamam için yaratılmış sebepler olduğunu,
 • Bu yolculuğa başlama amacım sorun olarak algıladıklarımı çözmek olsa da, bu sorunların amacının beni bu yolculuğa çıkarmak olduğunu,
 • Sorunların ortadan kalkmasının bu yolcuğun sadece yan etkisi olduğunu,
 • Bu yolculuğuma çıkmama sebep olduklarını düşündüklerime kızmak ne kelime teşekkür ettiğimi,

fark ettiğime şükrediyorum.

Beni geldiğim yere getiren yolcuğumun en önemli dönemeçleri (ve rehberlerim) ise:

 • Nefes Koçluğu (Judith Kravitz)
 • Theta Healing (Sibel Kavunoğlu)
 • Regresyon ve Enerji Temizliği (Kartal Özal)
 • Urban Şaman (Sibel Atasoy)
 • Alistezi -Sarkaçla Şifa (Ali Seydi Gültekin)
 • Sesle Şifa ve Evrensel Kanallık (Strong Wings-Gökhan)
 • Hakikat (Esra Ekren)
 • Labirent-İçimdeki Şaman- Yaşam Amacım (Vernon Frost)
 • Maya Şamanizmi (Ayşe Nilgün Arıt)
 • Bilgelik Bilinci - Üstatlık (Işık Yazan)*

Beyaz Tüy Farkındalık Merkezimizde, sevgili eşim Selda ile birlikte, yolu bizimle kesişenlere bir nefes, bir adım, sevgi ve  fark ediş olabilmek için alabildiklerimizi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

* Gökyüzüne Kök Salma Şiirleri - Önce Onu Ara, Filmin Adı Dünya ve Bir Bak Varoluşa adlı şiir kitaplarım IŞIK YAZAN hocamın bilgelik mesajlarının şiirleştirilmesidir.