15 Aralık Taciser Ürersoy Fıstık ile Aile Dizimi

19 Ocak 2020 Taciser Ürersoy Fıstık ile Aile Dizimi
24 Aralık 2019
14 Aralık 2019, Temel Seviye Astroloji Eğitimi
19 Kasım 2019

15 Aralık 2019, Beyaz Tüy Yayınevi ve Farkındalık Merkezi

AİLE DİZİMİ

Aile bir sistemdir; bu çalışma, ailenin kuşaklar boyu birbirine görünmez bir bağ ile bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır. Denge, düzen aidiyet aile sisteminin ana ögesidir ve hepimizin yaşamını derinden etkiler.

Aile dizimi çalışmasının amacı, yaşamının herhangi bir alanında 'kriz' ya da 'kilitlenme' yaşayan kişilere, sorunlarını, dışardan farklı bir göz ile değerlendirmeye ve farklı bir bakış açısı kazandırmaya yardımcı olmaktır.

Grup içinde gerçeklesen "temsilciler algısı" ile gerçekleşen bu çalışma çözüm odaklı olup, yaşamı olumsuz etkileyen Kişiyi mutsuz kılan, kendisine ait olmayan yükleri fark etme ve kişiyi daha önce fark etmediği noktalara yönelterek bu yüklerden kurtulmaya giden kapıları aralamaya ve bu yolla değişim ve dönüşüm sağlamasına olanak verir.

Kişinin yaşamını derinden etkileyen birtakım dinamikler (sağlık, ilişki, para v.b.) ve bu dinamiklerin yaratmış olduğu etkiyi dışarıdan bir gözlemci gibi fark ederek dönüşümüne rehberlik eder.

Kişinin biricikliğinin, sahip olduğu kaynakların ve gücünün farkına varması yoluyla, geçmişle olan bağlarının dönüşmesini, şifalanmasını sağlayarak bir tür ruhsal havalandırma hissetmesine olanak sağlar. Sahip olduğu tüm zenginlikleriyle, sağlıklı biçimde bugüne ve geleceğine odaklanmasına yol açar.

 

TACISER ÜRERSOY FISTIK

1966 yılında Karabük’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Karabük TED de tamamladı. Sırası ile Kadıköy Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme, San Diego National University Uluslararası İşletme Lisans Üstü eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. Üniversite yılları dahil sonrasında Tekstil ve FMCG sektöründe Türkiye’nin değerli firmalarında çalıştı ve önemli sorumluluklar aldı. Yoğun çalışma yılları sırasında karşılaştığı problemleri Bioenerji, Reiki, Psikoterapi ve Aile Dizimi alanlarından destek alarak çözümledi. Aile Dizimi Uygulamaları ise yaşamında en etkin ve belirleyici gelişimleri sağlamasına neden oldu. Bu konuda uzmanlaşmaya karar verdi.

Dört yıl süren TSDE sistem dizimi terapisti Eğitim sürecini 2015 Eylül ayında tamamladıktan sonra Sistem Dizimi Uzman Uygulayıcısı olarak çalışmalar yapmaktadır. Bu süreçte yaptığı grup ve bireysel aile dizimi çalışmaları ile yollarının kesiştiği herkesle gönülden gönüle bağ kurmak ve kişilerin kendileri, kökleri, ve ötekiler ile kurduğu bağlarda daha tam ve bütün hissedebilecekleri, yaşamda farklı seçeneklerin de olduğunun görülmesini sağlamayı ve bu süreçte kişilerin kendi öz kaynaklarını görerek ilk adımlarını atarken yanlarında olmayı amaç edinmiştir.